Mehmet Köse

Mehmet Köse

As a self-taught developer, I’ve been around web technologies for ten years and still counting. I truly believed the web, passionately waited to be improved the web standards and capabilities of web browsers. Interested in real-time technologies, used WebSockets. I've Involved open-source movement, built some packages in Javascript and Python. Eversince websites became proper apps with state management, routing, etc... I learned React.js and focused on frontend development. Since the day I started doing front-end, I'm building Progressive Web Applications.

Native Grid Temelli Bir CSS Grid Kütüphanesi: Raster

Bu tarz bir grid sistemine ihtiyacım olmuştu bir ara, grid temelli bir abstraction aradığımda bulamamış, zaman içinde HN’de denk gelince yer imlerine kaydetmiştim. Ama yer imlerini de parça pinçik bir çok yerde tuttuğum için ve nafile bir milenyum koleksiyonculuğundan öte gidemediğimden dolayı, kalıcı olsun diye buraya da yazayım dedim.

Benim gibi kişisel projelerde minimal çözümler arayan, yeni şeyler denemek isteyenlerdenseniz, şans vermek isteyebileceğiniz bir zımbırtı olabilir Raster.

Bi kere grid etiketini kullanarak yerleşimleri ayarlıyorsunuz. Class tanımlarında da descriptive bir yaklaşım sergiledikleri için aslında kalabalık arayüz elemanları arasında daha rahat gezinmek mümkün oluyor.

Yalnız kaynak kodunda garip bir versiyonlama yaptıklarını kabul etmek lazım. Belki kaynak kodundan ihtiyacınız olan kısmı kopyalayıp kullanmak daha mantıklı olabilir.

Raster